20. grudzień 2017 12:28

Technologia daje przewagę – Steinel L 630 LED

Wybierając oświetlenie, warto wiedzieć, co kryje się pod designerską obudową. Podobne lampy i zupełnie różna cena? Na podstawie modelu Steinel pokazujemy, jak duże znaczenie ma niewidoczna gołym okiem technologia.

Designerski wygląd, energooszczędność i trwałość – te atuty sprawiają, że oświetlenie LED zaczyna dominować w otoczeniu domu. To, co może zaskakiwać, to spore różnice w cenie lamp. Jak pokazuje przykład Steinel L 630 LED, modele z wyższej półki skutecznie bronią się wykorzystaną technologią.                                                         

Technologiczna ekstraklasa

Jest smukła, odznacza się ciekawym wyglądem, występuje z tablicą numeryczną lub bez niej i posiada wbudowany czujnik ruchu. Tak prezentuje się zeszłoroczna nowość niemieckiej marki Steinel – lampa L 630 LED. – Model ten wyróżnia się zastosowaniem technologii zapewniającej najwyższy komfort i bezpieczeństwo – mówi Radosław Szczebak, menadżer produktu w Lange Łukaszuk. I jak dodaje, L 630 LED to zupełne przeciwieństwo lamp działających na zasadzie włącz/wyłącz. Jakimi rozwiązaniami się wyróżnia?

·              Jasność podstawowa – do momentu wykrycia ruchu lampa świeci z mocą ok. 10%, po czym przełącza się na poziom maksymalny na ustalony wcześniej czas. Gdy ruch ustanie, lampa wraca do światła podstawowego.

·              Światło stałe na 4 godziny – L 630 LED może świecić w trybie ciągłym przez 4 godziny. Czujnik jest wtedy nieaktywny. Po tym czasie automatycznie przełączy się na tryb czujnika (który może być aktywowany w dowolnym momencie). Do korzystania z tej funkcji  konieczne jest zamontowanie w przewodzie zasilającym wyłącznika sieciowego.

·              Łagodny start – włączająca się lampa stopniowo zwiększa jasność do 100%, zamiast gwałtownie przechodzić do maksymalnej mocy. Model analogicznie zachowuje się przy wyłączaniu.

- Osoba zbliżająca się do domu ma wrażenie, że to ktoś z domowników zareagował w ten sposób na jej obecność. Z punktu widzenia bezpieczeństwa, to bardzo ciekawe rozwiązanie – mówi Radosław Szczebak. Co jeszcze przemawia za nową lampą?

Odpowiada potrzebom

Lampa działa w kilku trybach pracy, co pozwala dopasować ją idealnie do naszych indywidualnych preferencji.

– Czujnik oferuje aż 4 tryby pracy – sami możemy decydować, czy w większym stopniu zależy nam na komforcie, czy na oszczędności energii i jak w związku z tym lampa ma reagować – mówi Radosław Szczebak z Lange Łukaszuk.

Spośród jakich programów możemy wybierać?

·              Standardowy – klasycznie działający czujnik, włączanie i wyłączanie lampy od 0 do 100% i ponownie do 0.

·              Komfortowy – model działa w trybie 10% światła bazowego przez całą noc, po wykryciu ruchu łagodnie rozpala się do 100%, a po jego ustaniu wraca do 10%.

·              Komfortowo-ekonomiczny – L 630 LED działa w trybie standardowym przez połowę nocy, a w drugiej połowie jak w trybie komfortowym

·           Nightmatic – po zapadnięciu zmroku lampa samoczynnie rozpala się do 100% i nie gaśnie do świtu, a czujnik pozostaje nieaktywny.

 

- Za pomocą L 630 LED niemiecka marka udowadnia, że oświetlenie zewnętrzne nie musi funkcjonować jedynie na zasadzie włącz/wyłącz. Steinel proponuje sprawdzoną inwestycję w najwyższej klasy technologię, zapewniającą domownikom komfort i bezpieczeństwo – podsumowuje Radosław Szczebak.