14. sierpień 2017 15:53

PWR Racing Team triumfuje we Włoszech

Wielki sukces studentów Politechniki Wrocławskiej – wspierany przez nas zespół PWR Racing Team wygrał zawody Formuły Student Italy.

Skonstruowany przez wrocławskich studentów bolid RT08, który powstał z wykorzystaniem dostarczonych przez nas narzędzi i elektronarzędzi, triumfował na zawodach we Włoszech. - Odnieśliśmy historyczny sukces na zawodach Formuły Student Italy, zdobywając jako pierwszy polski zespół pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów wśród samochodów z silnikiem spalinowym – mówi Magdalena Klimek, marketing & management team leader PWR Racing Team.

Polski bolid uzyskał 876,30 na 1000 możliwych do zdobycia punktów we wszystkich dyscyplinach. Skonstruowany przez wrocławian pojazd okazał się najlepszy w teście przyspieszenia (3,66 sekundy na 75 m), a także został zwycięzcą pokazu biznesowego. Ważący 190 kilogramów i dysponujący silnikiem o mocy 90 KM bolid powstał m.in. dzięki naszej pomocy.

- Jesteśmy niezwykle dumni z tego, że możemy wspierać tak wybitny zespół młodych pasjonatów motoryzacji – mówi Tadeusz Kumaszka, prezes zarządu Lange Łukaszuk. – Mam nadzieje, że przed nimi jeszcze wiele podobnych sukcesów.    

Zespół PWR Racing Team istnieje od 2009 – wrocławskich studentów połączyła miłość do motoryzacji i starcie w międzynarodowych zawodach Formuły Student. Lange Łukaszuk wspiera utalentowanych inżynierów, zaopatrując ich warsztat w niezbędne narzędzia i elektronarzędzia, które służą do konstrukcji bolidów. Tych powstało już 8 – co roku w zawodach startuje inny pojazd.