30. styczeń 2018 10:53

Płyta pod mecenatem Lange Łukaszuk na szczycie prestiżowego rankingu

Album „Tribute to Akwarium”, pod mecenatem Sławomira Lange i Bogdana Łukaszuka, został Polską Jazzową Płytą Roku 2017! Wśród najlepszych wykonawców znalazł się również jej autor - Piotr Wojtasik. Gratulujemy!

Jazz 2017 to cykliczne podsumowanie roku w polskim i światowym jazzie. Najnowszy ranking przyniósł Lange Łukaszuk dwa powody do dumy. Płyta „Tribute to Akwarium”, pod mecenatem Sławomira Lange i Bogdana Łukaszuka, znalazła się na pierwszym miejscu w kategorii Polska Jazzowa Płyta Roku 2017. Z kolei jej autor 
- Piotr Wojtasik – zajął drugie miejsce wśród najlepszych Polskich Jazzowych Wykonawców Roku 2017! 

Sławomir Lange i Bogdan Łukaszuk od lat podziwiają muzyków zaangażowanych w tworzenie płyty „Tribute to Akwarium”  – zarówno Piotra Wojtasika, jak również towarzyszących mu wrocławskich artystów. Muzyczny mecenat jest też miłym akcentem na jubileusz 30-lecia Lange Łukaszuk, a wysokie miejsca w rankingach Jazz 2017 dodatkowo cieszy. 

Ranking tworzony jest przez kolegium JazzPRESS oraz Radio JAZZ.FM. Wszystkich laureatów można znaleźć w styczniowym numerze magazynu, który jest dostępny bezpłatnie pod TYM linkiem.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!