28. grudzień 2017 10:28

Piszą o nas – grudzień w mediach i na blogach

Cenne porady, branżowe nowości i testy pod okiem doświadczonych fachowców – sprawdźcie, co w grudniu można było przeczytać o nas i naszym sprzęcie!

W blogosferze praca wre

Końcówka roku to pracowity okres dla blogerów wykorzystujących elektronarzędzia. Nie zwalnia tempa Krzysiek ze „Stolarni od zera”, który w kolejnym odcinku wziął na warsztat tokarkę do drewna Scheppach Lata 5.0, mającą służyć m.in. do toczenia mis czy świeczników.

Bloger postanowił też wrócić do projektu budowy centralnego odciągu trocin. Nie obyło się bez wsparcia szlifierki oscylacyjno-wrzecionowej Scheppach OSM100, wspomnianej tokarki Scheppach, odkurzacza przemysłowego Starmix ISC ARDL-1625 EWSi wyrzynarki włosowej Scheppach Deco-Flex, której dokładny test mogliście obejrzeć tutaj.

O tym, że praca z drewnem wymaga ciągłego dbania o zachowanie porządku w warsztacie, nie trzeba nikogo przekonywać. Jak go zapewnić? Autor bloga „Meble Twojego Pomysłu” postawił na odkurzacz przemysłowy Starmix ISP iPulse 1635 EWS. Co wpłynęło na jego decyzję? Sprawdźcie oglądając ten materiał.

Od fachowców i dla fachowców

Zbliżający się do końca rok upłynął nam pod znakiem wspomnień i planów na kolejne lata – minęło 30 lat od kiedy jesteśmy obecni na rynku, co postanowił przypomnieć wrocławski oddział Wyborczej.pl. O tym, że nasz sukces opiera się m.in. na inwestowaniu w pracowników pisze z kolei dom.pl.

Znacie car-wrapping? Oklejanie samochodu specjalną folią to szybki sposób na zmianę stylistyki i dodatkową ochronę dla lakieru. Na łamach SuperAuto24 przeczytacie, jak zrobić to krok po kroku, a nasz ekspert Radosław Koźba wytłumaczy, dlaczego solidna opalarka jest w tym wszystkim niezbędna.

Zaprawy, jastrychy, kleje i farby to coraz bardziej zaawansowana chemia budowlana, która wymaga odpowiedniego wymieszenia. Tylko czym – mieszarką ręczną, stacjonarną, a może tradycyjną betoniarką? Na portalu e-sciany.pl przeczytacie, czym się charakteryzują te urządzenia i do jakiej pracy okażą się najlepsze.

Efektywna praca? Wybór narzędzi i elektronarzędzi nabiera tu kluczowego znaczenia. O tym, dlaczego w stolarni nie powinno zabraknąć solidnej wyrzynarki, mówi na łamach biznesmeblowy.pl nasz ekspert Jacek Sztorc.

„Lider Budowlany” pokusił się o zestawienie najciekawszych narzędzi i elektronarzędzi dla elektromonterów. Na liście pojawiły się m.in. młotowiertarka Panasonic, urządzenia pomiarowe marek Sola i Benning, a także imponujące precyzją wykonania narzędzia ręczne Felo, Jokari i NWS.

Zadania wymagające precyzji? Bez wysokiej jakości mikronarzędzi ani rusz. W tym segmencie specjalizuje się marka Proxxon, o czym na budownictwo.org zapewnia nasz ekspert Michał Ostrowski. Rewolucyjna wiertarko-frezarka akumulatorowa, pistolet do klejenia na gorąco, heblarka czy pilarka tarczowa – kompaktowy rozmiar i ogrom możliwości. Przekonajcie się sami!