31. lipiec 2017 15:58

Oświetleniowa ekstraklasa. Co polecamy?

 

Oryginalny design, wysoka wydajność energetyczna i wyjątkowa trwałość – to cechy, które wyróżniają naszą wciąż rozwijającą się ofertę oświetleniową. Na które produkty zwrócić szczególną uwagę?

Klienci zainteresowani oświetleniem coraz częściej kierują się wrażeniami estetycznymi, a na projekty opraw równie duży wpływ ma trend proekologiczny. Co liczy się najbardziej?

•    Wysoka jakość wykonania
•    Ciekawy wygląd
•    Energetyczna oszczędność

- to cechy oświetlenia wybieranego nie tylko z myślą o użytkowaniu w domach prywatnych, ale też w przestrzeni publicznej i biurowej.

Bliżej natury
W kwestii niebanalnego designu na szczególne wyróżnienie zasługują produkty Paulmann z linii Neordic. Dla niemieckiej marki atrakcyjny wygląd produktu jest równie ważny co jego funkcjonalność. - Inspirowana stylem skandynawskim linia Neordic to przede wszystkim oprawy oświetleniowe o pięknych kształtach i wykonane z wykorzystaniem modnych materiałów naturalnych – mówi Beata Bedrij-Wolańczyk, product manager oświetlenia dekoracyjnego w Lange Łukaszuk. Marmur, prawdziwe drewno czy dekoracyjny beton zastosowane m.in. w lampach wiszących Stig, stolikowych Moa czy stojących z serii Rurik, skutecznie przyciągają uwagę klientów. Minimalistyczny wygląd, najwyższa jakość materiałów i szeroki wybór produktów to główne atuty linii Neordic.

Technologiczna klasa
Użytkowników poszukujących oświetlenia zewnętrznego, a także tego do budynków użyteczności publicznej i biur, z pewnością zainteresuje oferta Vestel. - Turecki gigant stawia na stały rozwój technologii i skutecznie łączy wysoką jakość z wydajnością. Oświetlenie Vestel charakteryzuje się długim okresem eksploatacji i łatwością naprawy – mówi Tomasz Milczarek, product manager w Lange Łukaszuk. Z perspektywy klienta poszukującego oświetlenia biurowego znakomitą propozycją jest lampa podtynkowa Vestel Downlight 8”
o barwie 4000K. Równie ciekawą propozycję turecka firma przygotowała
w przypadku zewnętrznego oświetlenia ulicznego – lampę Vestel Ephesus 47W charakteryzuje ciekawy wygląd, wysoka energooszczędność i odporność na czynniki zewnętrzne (IP66).

Ekonomicznie i stylowo 
W kwestii oświetlenia przemysłowo-biurowego równie dużym zainteresowaniem cieszą się produkty polskiej firmy Micoled. Marka w swoich oprawach zaprojektowanych przy udziale krajowych inżynierów postawiła na proste systemy sterowania i niskie koszty eksploatacji sprzętu. Pozwoliło to stworzyć np. wydajne i łatwe w obsłudze lampy podtynkowe Micoled Downlight w wersji 11W i 22W, popularne wśród zarządców budynków biurowych panele LED o nowoczesnej konstrukcji, a także stylowe lampy uliczne o mocy 50 lub 235 W, które w żaden sposób nie ustępują tym oferowanym przez Vestel.

Jakość w świetnej cenie
Niepodrabialny wygląd, najwyższa jakość wykonania i wyjątkowa trwałość to charakterystyczne cechy oświetlenia marki Steinel. Niemiecka firma może poszczycić się niezwykle szeroką ofertą, w której znalazły się m.in. eleganckie oprawy wewnętrzne z czujnikami ruchu HF Steinel LED M1, czy stylowe oprawy zewnętrzne z czujnikiem ruchu i zmierzchu Steinel L 22. Oprawy stworzone na bazie odpornego na promieniowanie UV plastiku cieszą się wysoką popularnością ze względu na zastosowanie nowoczesnych technologii przy zachowaniu atrakcyjnej relacji ceny do jakości.