Poznajcie nowe modele robotów koszących GREENWORKS!

Nowe modele robotów koszących Greenworks - OPTIMOW 4, 5 oraz 7 - zostały zaprojektowane specjalnie dla mniejszych ogrodów. Są niezwykle ciche, lekkie i łatwe do sterowania.

Inteligentne, automatyczne  kosiarki zyskują coraz większą popularność. Nowoczesna technologia  umożliwia nam koszenie bez obsługi i żadnego wysiłku, a efekty takiej pielęgnacji trawnika są naprawdę imponujące. Jednak wielu właścicieli niewielkich ogrodów rezygnuje z tego komfortu, tkwiąc w błędnym przekonaniu, że korzystanie z robota koszącego przy tak małej powierzchni trawnika jest nieopłacalne. Nic bardziej mylnego! Marka Greenworks, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, ma teraz w swojej ofercie roboty koszące dedykowane również dla właścicieli mniejszych ogrodów. Od teraz każdy, bez względu na powierzchnię ogrodu, może cieszyć się cudowną murawą bez żadnego wysiłku! To doskonała wiadomość dla właścicieli trawników o mniejszej powierzchni, np. w coraz bardziej popularnych bliźniakach czy domach szeregowych.
Do mniejszych ogrodów dedykowane są 3 warianty robotów koszących:

OPTIMOW 4: powierzchnia robocza do 450 m2

OPTIMOW 5: powierzchnia robocza do 550 m2

OPTIMOW 7: powierzchnia robocza do 750 m2
 

ISTOTNE KORZYŚCI DLA CIEBIE I TWOJEGO TRAWNIKA


1. Pełna kontrola

Roboty koszące Greenworks OPTIMOW 4, 5 oraz 7 można połączyć ze smartfonem przez Bluetooth. Jeżeli chcesz uruchomić, zatrzymać lub zmienić ustawienia swojego robota możesz to zrobić w prosty, intuicyjny sposób przy pomocy aplikacji Greenworks. Połączenie otwiera dostęp do wielu funkcji takich jak np.: status, ustawienia, bezpieczeństwo czy aktualizacje.2. Doskonałe rezultaty koszenia

Inteligentny robot, wyposażony w niezwykle ostre dwustronne ostrza tnące gwarantuje znakomite rezultaty koszenia. Możliwość podłączenia człowiek przewodów doprowadzających sprawia, że roboty Greenworks radzą sobie doskonale nawet w skomplikowanych ogrodach. Z kolei pozostawiane na trawniku zmulczowane resztki trawy stanowią naturalny nawóz, który szybko uleganie rozkładowi, a zarazem zasili murawę w niezbędne składniki odżywcze i ochroni ją przed wysychaniem. Te ścinki stanowią źródło pokarmu dla żyjących w glebie organizmów, rozkładających je na składniki odżywcze, które mogą zostać pobrane przez rośliny. Mulczowanie to pielęgnacja trawnika w obiegu zamkniętym: ścięte i rozdrobnione źdźbła są wykorzystywane jako źródło pokarmu dla organizmów glebowych, a ostatecznie dla samej trawy, dzięki czemu cykl się zamyka. To wspaniały, naturalny sposób pielęgnacji trawnika, a najlepsze w tym wszystkim jest to, że nie musisz wkładać w to żadnego wysiłku – robot koszący GREENWORKS zrobi to za Ciebie. Ułatw sobie życie. Optimow to gwarancja wspaniałego trawnika każdego dnia!3. Niezwykle cicha praca

Roboty koszące marki GREENWORKS są jednymi z najcichszych na rynku. To oznacza, że kiedy robot pracuje, kosząc trawę, ty możesz cieszyć się niczym niezakłóconym spokojem w ogrodzie i błogo się relaksować.4. Pełna ochrona i łatwe czyszczenie

W odróżnieniu od wielu innych konkurencyjnych urządzeń roboty koszące Greenworks posiadają stopień ochrony IPX-5 przed wilgocią i kurzem. Zdejmowana obudowa ułatwia czyszczenie i inne czynności konserwacyjne. Z kolei niezwykle lekka waga ułatwia przenoszenie robota i wykonywanie czynności konserwacyjnych.

5. Przystosowane do pracy w każdych warunkach atmosferycznych

Nie musisz obawiać się deszczu. Nawet intensywny, krótki opad deszczu nie jest w stanie uszkodzić mechanicznie Twojego robota. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu wysokiej normy stopnia wodoszczelności obudowy IPX5. Pozwala ona także na kompleksowe i dokładne czyszczenie tarczy i noży tnących dla osiągnięcia wysokiej jakości trawnika.
O czym należy pamiętać podczas koszenia robotami OPTIMOW 4, 5 lub 7?

Obszar, który ma być koszony przez robota, musi być ograniczony do specjalnego przewodu, którego koniec i początek jest zamknięty u podstawy, czyli stacji ładowania. Konieczne jest również uwzględnienie wszystkich obiektów krajobrazowych, które znajdują się w obszarze roboczym. Pomimo zainstalowanych w urządzeniu czujników przeszkód, nie będzie ono w stanie rozpoznać miejsca oczka wodnego lub kwietnika (ponieważ nie mają one określonej wysokości oraz stałego mocnego połączenia z gruntem), dlatego należy je ograniczyć przewodem. W przeciwnym razie ucierpią nie tylko przedmioty dekoracyjne, ale i sam robot. Robot porusza się według algorytmu ruchu losowego, odbijając się od przewodu granicznego i przeszkód stałych. Jako użytkownik możesz ustawić 5 różnych punktów startowych pracy robota i określić ich częstotliwość.

Innowacyjne zastosowanie opcji dodatkowego 3 przewodu doprowadzającego pozwala robotowi na znalezienie najkrótszej drogi powrotu do stacji ładowania oraz jest pomocne przy tworzeniu wielu stref koszenia, gdyż pozwala robotowi na dostanie się poprzez wąskie przesmyki do innych części ogrodu (minimalny kąt przejścia dla robota wynosi 60 cm) .


W ZESTAWIE wraz z zakupem robota koszącego znajduje się:

  • Stacja ładująca
  • Noże tnące (wraz ze śrubami) - 9 szt.
  • Przewód do wykonania pętli graniczącej i doprowadzającej - 100 m
  • Kołki do mocowania przewodu - 200 szt.
  • Pakiet połączeniowy: łączniki do łączenia przewodów - 2 szt.
  • Łączenia przewodu ze stacją ładującą - 3 szt


PODSTAWOWE PARAMETRY TECHNICZNE:

Wysokość koszenia: 20-60 mm

Średnica koszenia: 17 cm

Ilość noży tnących: 3 szt

Czas koszenia: do 60 min

Czas ładowania: do 70 min

Maksymalne nachylenie: 30 %

Poziom hałasu: 60 dB

Waga: 7,5 kg
 

Zobacz więcej na: https://www.greenworkspolska.pl/produkty/roboty-koszace.html