LŁ na SkillsPoland 2022

LŁ jest częścią prestiżowego konkursu branżowego. Zobacz, jak wyglądają eliminacje do WorldSkills Poland!

LŁ jest zawsze tam, gdzie dzieją się rzeczy ważne. Właśnie znajdujemy się na terenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego AMBEREXPO (ul. Żaglowa 11, Gdańsk) na ogólnopolskim konkursie SkillsPoland 2022 (23-25 listopada br.), będącym eliminacjami dla polskich reprezentantów do EuroSkills 2023. 

Ale zacznijmy od początku. Czym jest WorldSkills i EuroSkills? 

WorldSkills Poland to inicjatywa zachęcająca młodych ludzi do podnoszenia swoich umiejętności zawodowych poprzez prestiżowe, międzynarodowe konkursy WorldSkills i EuroSkills. EuroSkills i WorldSkills to konkursy, w których rywalizują 32 państwa z Europy i aż 85 państw w edycji globalnej, czyli WorldSkills. Towarzyszą im rozmaite prezentacje, pokazy, wystawy, konferencje i seminaria branżowe. Konkursy mają zachęcić młodych ludzi do podnoszenia jakości swoich umiejętności zawodowych w ścisłej współpracy z pracodawcami, a także promować najnowsze rozwiązania w kształceniu i szkoleniu zawodowym. 

16 czerwca br., podczas posiedzenia WorldSkills Europe General Assembly w Krakowie został wskazany gospodarz EuroSkills 2023 – Miasto Gdańsk. EuroSkills to międzynarodowy konkurs, który do tej pory odbył się siedem razy. Polska po raz pierwszy uzyskała zaszczytne miano organizatora tego wyjątkowego konkursu, potocznie nazywanego „Igrzyskami Olimpijskimi zawodów branżowych”. W Gdańsku w 43 konkurencjach, rywalizować będzie ponad 600 najlepszych zawodników z 31 państw. To największe wydarzenie w historii edukacji branżowej w Polsce we wrześniu 2023 roku odbędzie się na terenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego AMBEREXPO (ul. Żaglowa 11, Gdańsk). Gdańsk jest również organizatorem tegorocznego ogólnopolskiego konkursu SkillsPoland 2022 (23-25 listopada br.), będącego eliminacjami dla polskich reprezentantów do EuroSkills 2023. 

Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tak prestiżowego wydarzenia. LŁ wraz ze Stabilą jest patronem konkurencji Architektura Krajobrazu. Uczestnicy konkurencji Architektura Krajobrazu mają za zadanie przygotować swój pomysł na aranżację określonego mini krajobrazu, a pomogą im w tym m.in. niezawodne lasery oraz poziomnice renomowanej marki Stabila. Przy wyborze zwycięzcy pod uwagę będzie oceniana precyzja działania i dobór odpowiednich roślin. Nie możemy pominąć również faktu, że młodych uczestników do tego ważnego konkursu przygotowywał sam Michał Ostrowski, który podzielił się z nimi swoją wiedzą na temat narzędzi pomiarowych marki Stabila. Na terenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego AMBEREXPO (ul. Żaglowa 11, Gdańsk) podczas SkillsPoland 2022 firmę LŁ reprezentuje Regionalny Koordynator Sprzedaży – Grzegorz Grzyb. 

Z zapartym tchem będziemy śledzić wyniki poszczególnych konkurencji!

Zawody WorldSkills Poland stwarzają niepowtarzalną możliwość do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk, promocji osiągnięć, a także nawiązywania kontaktów i budowaniu partnerstw edukacyjno-rynkowych.


NARZĘDZIA, ELEKTRONARZĘDZIA

ODKURZACZE PRZEMYSŁOWE

MIKRONARZĘDZIA PROXXON

SUSZARKI DO RĄK I WŁOSÓW

OŚWIETLENIE

ŹRÓDŁA ŚWIATŁA

CZUJNIKI RUCHU

CZUJNIKI OBECNOŚCI

KOSIARKI

PILARKI

NOŻYCE

PODKASZARKI