Lange Łukaszuk częścią Genius Loci 2020

Niezmiernie miło nam poinformować, że firma Lange Łukaszuk była częścią wyjątkowego wydarzenia - „Genius Loci Salon Kultury, Nauki i Biznesu” - prezentującego najciekawsze dokonania w dziedzinie odkryć naukowych, architektury i sztuki. Spotkania, panele, prezentacje, a wszystko to w ramach Salonu Biznesu i Kultury Genius Loci, którego inicjatorem i pomysłodawcą jest wybitny, wszechstronny artysta Konrad Tomaszewski (rzeźbiarz, grafik, jubiler, projektant wnętrz), a współorganizatorem Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Ceramika, przyszłość architektury i innowacje – to były trzy najistotniejsze elementy tegorocznej edycji Salonu Genius Loci, odbywającej się 27-30 września w Platinium Mountain w Szklarskiej Porębie.

Wystawę wybitnych artystów oświetlała nowoczesna oprawa marki Paulmann – profesjonalny reflektor LED Tubo, będący elementem systemu szynowego URail. Dzięki możliwości regulacji oprawą uzyskaliśmy idealny efekt doświetlenia poszczególnych eksponatów, podkreślając ich wyjątkowość. System ten charakteryzuje się wszechstronnością, co odzwierciedla możliwość zastosowania opraw ze zintegrowanym lub wymiennym źródłem światła o zmiennej temperaturze barwowej. Jest dostępny w trzech kolorach: biały, chrom, czarny mat. Minimalistyczny, designerski wygląd reflektora URail Tubo idealnie wpisał się w charakter wystawy Genius Loci.


Zobacz tutaji tutaj.

Wykorzystanie oświetlenia Paulmann do wyeksponowania wystawy to nie jedyna aktywność naszej firmy w tym nietuzinkowym wydarzeniu. Radosław Szczebak, Menedżer Produktu Steinel, przygotował błyskotliwą prezentację dla architektów, której głównym celem było zaszczepienie ciekawych idei. Architekci myślą niesztampowo, twórczo i tak też w taki sposób zostali poinformowani o najnowszych technologiach realizowanych przez firmę Steinel. Prezentacja zaczęła się od słów „Jesteśmy wynalazcami, a świetne rzeczy rodzą się z idei” (jak głosi hasło Steinel: „We are inventor’s company”).


Zobacz tutaj.

W swoim wystąpieniu charyzmatyczny Radosław Szczebak z wielką pasją opowiadał o podstawowych technikach detekcji, wraz z przykładami produktów:
- seria plafonier RS PRO Connect R, ustawianą za pomocą Bluetooth, gdzie plafon przekazuje za pomocą bezprzewodowej komunikacji sygnał kolejnym oprawom, że był ruch

Zobacz tutaj.

- oprawy zewnętrzne L 830/835/840 LED iHF o niebanalnym designie, które nie reagują na małe zwierzęta. Również sterowane za pomocą Bluetooth (są w obecnej promocji Connect).

Zobacz tutaj.


Dużą część swojej prezentacji poświęcił również inteligentnym budynkom (Building Intelligence), przedstawiając dwa topowe produkty Steinela:
- HPD2 – kamerę obecności ludzi, która wykrywa osoby stojące/siedzące nawet jak się nie poruszają -> wraz z praktycznym przykładem realizacji biura we Frankfurcie,
- True Presence – pierwszy na świecie czujnik prawdziwej obecności, który wykrywa obecność człowieka w pomieszczeniu na podstawie detekcji funkcji życiowych (ruch klatki piersiowej). Oprócz tego urządzenie dokonuje pomiaru jeszcze 6 innych wartości (jasność, wilgotność, temperatura, CO2, VOC, ciśnienie powietrza), dlatego spokojnie może być nazywane zmysłami dla nowoczesnych budynków. Tu również pokazał praktyczny przykład realizacji hotelu, gdzie temperatura w pokojach reguluje się w zależności od obecności, a obsługa hotelowa za pomocą dedykowanej aplikacji ma pełną kontrolę nad stanem przygotowania oraz rezerwacji pokoi dla gości w czasie rzeczywistym.
Zobacz tutaj.

Na koniec Radosław Szczebak podkreślił pełne wsparcie dla klientów w postaci działu projektowego oraz doradztwa technicznego.
To był wyjątkowy czas, pełen wiedzy, inspiracji, budowania nowych relacji biznesowych oraz konstruktywnych, pasjonujących rozmów. Po raz kolejny udowodniliśmy, że nasza firma Lange Łukaszuk doskonale odnajduje się w roli przedsiębiorstwa, które wspiera nie tylko inicjatywy charytatywne, ale i kulturalne.