Akumulatorowa opalarka STEINEL MH5 - NOWOŚĆ

Akumulatorowa opalarka STEINEL MH5 to nowość w bogatym portfolio profesjonalnej marki STEINEL. Poznaj ją bliżej!

Opalarka Steinel MH5 to urządzenie akumulatorowe, dlatego idealnie sprawdzi się do szybkich, doraźnych napraw w miejscach, gdzie nie mamy możliwości podłączenia się pod zasilanie elektryczne. Opalarki akumulatorowe przydadzą się m.in. do drobnych, miejscowych prac naprawczych na dachach, jachtach czy do zgrzewania/lutowania kabli, wszelkich połączeń elektrycznych i obkurczania węży termokurczliwych w skrzynkach elektrycznych, przy których nie ma gniazdek sieciowych.

To, co wyróżnia model MH5 spośród innych opalarek akumulatorowych, to z pewnością długi czas pracy ciągłej, który wynosi ok. 15 minut na jednym cyklu naładowania akumulatora - to naprawdę dobry wynik, jeśli chodzi o opalarki akumulatorowe o tak dużej mocy. Długi czas pracy ciągłej na jednym cyklu naładowania w połączeniu z bardzo krótkim czasem rozgrzewania, który wynosi jedyne 4 sekundy do 300 stopni, gwarantuje nam maksymalny komfort pracy.

Długość pracy ciągłej oraz czas rozgrzewania opalarki to bardzo istotne parametry, na które powinniśmy zwracać uwagę podczas kupna opalarki akumulatorowej. Często bowiem bywa tak, że opalarka „oferuje” dość długi czas pracy ciągłej na jednym cyklu, ale też bardzo długo się rozgrzewa, co może stać się dla nas dość problematyczne i w rezultacie i tak nie zapewni zadowalającego czasu pracy. Pod tym względem opalarka MH5 na tle innych wypada znakomicie – zapewnia nie tylko długi czas pracy, ale i szybko się rozgrzewa.

W tym miejscu warto również zaznaczyć, że opalarka Steinel MH5 powstała w wyniku współpracy Steinel z Metabo, dzięki czemu posiada zasilanie w systemie CAS, które umożliwia zastosowanie jednego rodzaju akumulatorów do wielu różnych narzędzi. Dzięki systemowi CAS można ze sobą łatwo łączyć maszyny, akumulatory i ładowarki różnych producentów. Do opalarki Steinel MH5 z powodzeniem użyjemy akumulatora innych firm, takich jak np. Collomix lub Starmix.

Co jeszcze wyróżnia opalarkę Steinel MH5? Płynna regulacja temperatury od 50 do 500°C, nastawiana dżojstikiem co 10 °C oraz 6 stopniowa regulacja nadmuchu, pozwalająca na idealne dobranie trybu pracy do obrabianego materiału. To gwarantuje bezpieczną pracę z drogimi materiałami, takimi jak skóra czy folia samochodowa. Z kolei programator z możliwością zapamiętania 4 różnych ustawień temperatury i wydatku powietrza oszczędzi nam czas na ustawianie właściwych dla nas parametrów urządzenia i pozwoli dopasować je do naszych indywidualnych potrzeb. 

Warto również podkreślić, że wydatek wydmuchiwanego powietrza wynosi maksymalnie 300 l/min. To kolejna rzecz przemawiająca na korzyść tego urządzenia.  

Wylot rury Ø 34 mm na dysze standardowe umożliwia nam zastosowanie praktycznie wszystkich z systemu Ø 34:
https://www.langelukaszuk.pl/oferta/narzedzia/elektronarzedzia/opalarki-steinel/dysze/system-34-mm.html

Szczególnie warte uwagi są dysze:
 Opalarka Steinel MH5 posiada spust z zabezpieczeniem przed omyłkowym wciśnięciem, który gwarantuje nam bezpieczeństwo pracy.
Warto również zwrócić uwagę na przemyślany, ergonomiczny kształt tego urządzenia oraz odpowiednie wyważenie, które znaczenie polepsza komfort pracy.
Ponadto opalarka oferuje nam możliwość pracy stacjonarnej, w pozycji pionowej, dzięki czemu będziemy mieć wolne ręce i mogli trzymać wiązkę przewodów lub inny przedmiot, który „wygniemy” gorącym powietrzem.
O doskonałej jakości tego urządzenia najlepiej świadczy fakt, że jest objęty 3-letnią gwarancją.
W zestawie wraz z opalarką znajduje się akumulator CAS 18 V / 8 Ah LiHD oraz ładowarka ASC 30-36. Wszystko to zapakowane jest w poręczną, łatwą do przetransportowania walizkę.

Opalarka STEINEL MH5 to urządzenie wysokiej jakości o bardzo dobrych parametrach.


Jeżeli chcesz zobaczyć, co znajdziesz w opakowaniu po zakupie tego produktu, zapraszamy do obejrzenia naszego filmu - UNBOXINGU.Zapraszamy również do odwiedzenia strony: www.steinel.pl i zapoznania się z pełną ofertą innowacyjnych produktów Steinel.