Postaw na szynowy system URail

Jesteś w trakcie remontu i zastanawiasz się, gdzie warto go zamontować? Jak sprawdza się w użytkowaniu? Rozwiejemy Twoje wątpliwości!

Popularne systemy szynowe to układy oświetleniowe montowane do sufitu, które umożliwiają zasilanie wielu lamp przy użyciu jednej linii. Dawniej używano ich głównie do oświetlenia wystaw artystycznych, powierzchni handlowych, restauracyjnych, hotelarskich oraz innych obiektów użyteczności publicznej. Dziś coraz częściej decydujemy się na ich montaż także w swoich salonach, kuchniach, gabinetach czy łazienkach. To doskonałe rozwiązanie, które warto wykorzystać w swoim domu!

Dlaczego URail marki Paulmann?

System szynowy URail marki Paulmann to rozwiązanie zapewniające wiele opcji umożliwiających realizację wymarzonych pomysłów oświetlenia wnętrza. Możesz podłączyć kilka systemów szynowych przy maksymalnym obciążeniu 1000 W, a tym samym idealnie oświetlić swoją przestrzeń. Planowanie i montaż systemu szyn jednofazowych URail są naprawdę nieskomplikowane, a dzięki temu, iż system szynowy można podłączyć bezpośrednio pod napięcie 230 V, nie ma potrzeby stosowania transformatora. Bardzo szeroka gama opraw, spotów, zwisów i elementów łączących na pewno nie będzie Cię ograniczać w stworzeniu wymarzonej aranżacji wnętrza. System URail możesz zamontować w każdym pomieszczeniu – nawet na rogach i we wnętrzach o różnych wysokościach sufitu. W każdym momencie bez problemu rozbudujesz go, dopasowując do nowego wystroju.

Postaw na nowoczesną technologię: na system URail składa się wiele opraw z możliwością ściemniania, zmienną temperaturą barwową, a także sterowanych w systemie Zigbee. Dostępny jest w 3 kolorach: czarny, biały i chrom. System Urail to doskonałe rozwiązanie, zarówno do prywatnych wnętrz, jak i przestrzeni publicznych.

System Urail jest dzięki szerokiej ofercie spotów, reflektorów i opraw typu zwis daje bardzo dużo możliwości aranżacyjnych.
Która wersja oświetlenia podoba Ci się bardziej?

Łatwe planowanie i szybka instalacja

Nasz system szyn świetlnych jest tak wszechstronny, że można go zamontować w każdym pomieszczeniu w domu - nawet na rogach i w pomieszczeniach o różnych wysokościach sufitu, dzięki pomysłowym elementom łączącym. Można go zamontować na skosach, nawet na nachyleniu do 45 stopni. Proste linie, w kształcie litery L lub w kształcie litery H: aranżacja zależy od Twojego pomysłu na oświetlenie i może być dostosowana do kształtu pomieszczenia.

Jeśli chcesz przenieść poszczególne lampy wiszące lub reflektory w przyszłości, jest to możliwe bez żadnych problemów. W ten sposób nie musisz z góry planować każdej pozycji lampy i możesz sprawdzić, jak światło będzie działać w danym miejscu, zanim podejmiesz ostateczną decyzję. Idealnie sprawdza się to w momencie remontu czy przestawienia mebli. W prosty sposób dostosowujesz ustawienie lamp do nowego układu wnętrza! Za pomocą systemu URail można doskonale wyeksponować światłem wybrane elementy we wnętrzu.

 

Bezproblemowy montaż z szyną Paulmann URail

Dzięki elastycznemu rozmieszczeniu poszczególnych elementów oświetleniowych, planowanie szyny świetlnej ogranicza się prawie wyłącznie do warunków konstrukcyjnych w pomieszczeniu. Przede wszystkim należy wybrać gniazdko, do którego będzie podłączony system szynowy. Później obliczasz długości poszczególnych elementów szynowych. Klienci najczęściej wybierają długość szyny 1 lub 2  m oraz 10,5 cm jako uzupełnienie. Ta kombinacja jest bardzo uniwersalna i daje wiele możliwości aranżacyjnych.

Przykładowe szyny w systemie szynowym URail (dostępne w kolorach czarny, biel i chrom)

URail System Spot Tubo 1x5W Czarny Mat (3000K), 230V Metal/Tworzywo sztuczne
URail System Spot Tubo 1x5W Czarny Mat 4000K 230V Metal 4000K nieściemniany


URail System Spot Tube max. 10W GU10 Czarny Mat/Chrom 230V

URail System Spot Circle 1x5 W Czarny Mat/Chrom 230V Metal 4000K ściemniany
 

URail Panel LED 7W Czarny Mat/Chrom 230V Aluminium/Tworzywo sztuczne

 

URail System Spot Arena 1x15W Czarny Mat/Chrom 230V Metal 4000K ściemniany

 

Przykładowe elementy uzupełniające w systemie szynowym URail (dostępne w kolorach czarny, biel i chrom)

URail zasilanie końcowe max. 1000W Czarny 230V Tworzywo sztuczne

URail Łącznik przegubowy max 1000W Czarny Mat 230V Tworzywo sztuczne/Metal

URail Łącznik T stały Czarny Mat 230 V Tworzywo sztuczne/Metal

 

Czy można skrócić system szynowy?
 

W zależności od wielkości pomieszczenia i projektu, potrzebujesz różnych wymiarów dla swojego systemu oświetleniowego URail. W zależności od planu możesz zamówić kompletny zestaw lub kupić pojedyncze elementy do swojego systemu szynowego URail LED. Do indywidualnego systemu szynowego Paulmann oferuje szyny świetlne w następujących wymiarach:

 • 10 cm
 • 50 cm
 • 1 m
 • 2 m
   

Nie należy skracać szyn samodzielnie, ponieważ URail to system wysokiego napięcia. Niewłaściwe skracanie może trwale doprowadzić do awarii i porażenia prądem. Ze względów bezpieczeństwa wykwalifikowany elektryk powinien skrócić nie tylko same szyny, ale także inne elementy zasilane napięciem 230 V. 
Samodzielnie możesz skrócić wahadło URail za pomocą adaptera do zawieszania - bez użycia narzędzi.


Bez ściemniacza ściennego: steruj URail za pomocą pilota

Przełącznik PIR Rail-Switch umożliwia sterowanie systemem oświetlenia szynowego za pomocą pilota. W zależności od tego, czy wybrałeś wersję ściemnianą, czy nieściemnianą, możesz teraz włączać i wyłączać lampy lub ściemniać je od punktu, w którym ustawiłeś przełącznik szynowy PIR. 
W ofercie znajdziesz również oprawy działające w systemie sterowania Zigbee.

Przy wyborze opcji wersji ściemnianej, możesz stworzyć nastrojowe oświetlenie w każdym momencie.  
 

Właściwy system szyn LED dla każdego kształtu pomieszczenia

Nie każde pomieszczenie ma taką samą strukturę i nie każdy pomysł na oświetlenie opiera się na liniowej strukturze. W związku z tym konfiguracja systemu szynowego to bardzo indywidualna sprawa.  Najpierw określ kształt swojego pokoju:

 • Kwadrat
 • W kształcie litery L
 • W kształcie litery T
 • W kształcie litery U
   

Następnie możesz określić wielkość pomieszczenia i podłączyć szynę świetlną do gniazdka elektrycznego. 
System szynowy Urail dostępny jest w trzech kolorach: czarny, biały i chrom.
 

Więcej zobacz na stronie: www.paulmann.pl 

 


NARZĘDZIA, ELEKTRONARZĘDZIA

ODKURZACZE PRZEMYSŁOWE

MIKRONARZĘDZIA PROXXON

SUSZARKI DO RĄK I WŁOSÓW

OŚWIETLENIE

ŹRÓDŁA ŚWIATŁA

CZUJNIKI RUCHU

CZUJNIKI OBECNOŚCI

KOSIARKI

PILARKI

NOŻYCE

PODKASZARKI