Miernik instalacji fotowoltaicznej BENNING

BENNING to niemiecki producent m.in. urządzeń pomiarowych, cieszący się ogromną renomą wśród specjalistów z wielu branż. Jest znany na całym świecie z niezawodnych zasilaczy AC/DC, prostowników UPS, a także z przyrządów do kontroli instalacji, m.in. instalacji fotowoltaicznych. W ofercie BENNING znajdziemy zarówno podstawowe, dwubiegunowe wskaźniki napięcia, jak i wysoce skomplikowane mierniki do kontroli aparatury medycznej. W dobie szybko rozwijającego się rynku fotowoltaiki BENNING oferuje urządzenia pozwalające sprawdzić bezpieczeństwo instalacji oraz użytkowników tych rozwiązań.

Do podstawowej kontroli instalacji fotowoltaicznej warto wybrać BENNING PV1-1, który wykona badanie ciągłości połączeń naziemnych, pomiar napięcia otwartego obwodu i prądu zwarcia, a także rezystancji izolacji pomiędzy przewodami czynnymi (+/-) i ziemi. Miernik ten wyposażony jest w przewody pomiarowe do bezpośredniego podłączenia do wszystkich modułów za pomocą standardowych złączy  PV (MC4, SUNCLIX). Wybranie automatycznej procedury testowej powoduje wykonanie wszystkich pomiarów automatycznie i bezpiecznie. W przypadku błędnej polaryzacji DC pomiar nie zostanie wykonany, co jest gwarancją maksymalnego bezpieczeństwa. BENNING PV1-1 pozwala na przeprowadzenie całego testu w sposób bezpieczny, solidny, szybki oraz łatwy. Polecamy go do codziennego użytku przez brygady serwisowe, w trakcie czyszczenia i konserwacji istniejących instalacji oraz dla instalatorów paneli i upoważnionych ekspertów od fotowoltaiki. Dodatkowe atuty BENNING PV1-1 to kompensacja rezystancji przewodów pomiarowych, zegar czasu rzeczywistego oraz możliwość podłączenia dodatkowych akcesoriów:
– bezpośrednio do PV1-1 – cęgów prądu BENNING CC3
– bezprzewodowo do określenia kierunków geograficznych, kąta pochylenia, nasłonecznienia, temperatury otoczenia oraz modułu, BENNING SUN2.

 

Miernik instalacji fotowoltaicznej BENNING PV 1-1

 

W trakcie eksploatacji instalacji fotowoltaicznej powinno się regularnie kontrolować zbudowane elektrownie nie tylko pod kątem bezpieczeństwa, ale także pod względem efektywności, sprawności oraz występowania ewentualnych usterek. Możemy tego dokonać za pomocą miernika BENNING PV1-1, ale jeszcze większe możliwości daje nam BENNING PV2 z dedykowanym oprogramowaniem, który pozwoli wykonać charakterystyki I-U oraz   P-U, a także określi wartość Umpp i Impp.  Dodatkowym atutem miernika BENNING PV2 jest możliwość skonfigurowania go z darmową aplikacją BENNING PV Link (wymaga urządzenia z Androidem i funkcją NFC).

Parametry miernika Benning PV 2

 W przypadku dużych instalacji, tzw. farm fotowoltaicznych, przeprowadzenie kontroli wiązać się będzie  z dużym nakładem pracy oraz czasu. W takich przypadkach warto sięgnąć po BENNING PV3, który ułatwi badanie całej instalacji i skróci czas operacji. Warto też dodać, iż miernik ten posiada możliwość pomiaru napięcia w obwodzie otwartym  Uoc do 1500V, a także pomiaru prądu zwarciowego Isc do 40A. Pozostałe funkcje BENNING PV3 są analogiczne jak w przypadku miernika BENNING PV1-1.


Więcej informacji na temat miernika fotowoltaiki Benning PV3

Opisane powyżej produkty służą do szybkiej i bezpiecznej kontroli wykonanej już instalacji fotowoltaicznej. Natomiast do wykonania samej instalacji proponujemy użyć profesjonalnych i funkcjonalnych narzędzi, które pozwolą w fachowy sposób przytwierdzić ją do powierzchni dachu czy ziemi. W tym celu idealni sprawdzą się najwyższej jakości elektronarzędzia PANASONIC, niezawodne narzędzia ręczne FELO I NWS, niezastąpione nożyki JOKARI i wiele innych produktów, które ułatwią i zwiększą efektywność pracy przy instalacjach fotowoltaicznych.