LAMPY SOLARNE - darmowe oświetlenie 365 dni w roku

Lampy solarne zdobywają coraz większą popularność. To nowoczesny i energooszczędny sposób na oświetlenie przestrzeni.

Lampa solarna – bez prądu, a działa. Jak to się dzieje? 

Lampa solarna pozyskuje energię słoneczną i przetwarza ją na energię elektryczną, którą zasila LED, dlatego nie wymaga podłączenia kosztownego prądu ani żadnego okablowania. Do właściwego funkcjonowania lampa solarna musi posiadać następujące elementy:

 • panel solarny,
 • akumulator, gdzie będzie składowana energia
 • układ elektroniczny do sterowania pracą LED-ów bądź czujnika (albo obydwoma jednocześnie).
   

Niezwykle istotną częścią lampy solarnej jest panel solarny – to właśnie od niego wiele zależy. Na rynku dostępne są panele monokrystaliczne i polikrystaliczne. Lampy solarne Steinel dostępne w naszej ofercie posiadają panel monokrystaliczny, dzięki czemu mogą być ładowane zarówno przy słonecznej pogodzie, jak i przy zachmurzeniu. Lampy solarne Steinel to gwarancja darmowego światła przez 365 dni w roku!

Gdzie zamontować lampy solarne?  

Lampy solarne możemy założyć wszędzie, bez żadnych ograniczeń – i to jest właśnie ich największy atut. Ważne jedynie, aby były zamontowane na zewnątrz, a nie w środku (w pomieszczeniu) – inaczej nie będą miały możliwości naładowania się. Lampy solarne najczęściej zakładamy tam, gdzie potrzebujemy coś doświetlić, a nie mamy możliwości doprowadzenia zasilania sieciowego.

 • Lampy solarne na elewacji (jako oświetlenie domu). Zdarza się, że podczas budowy domu nikt nie przewidział przewodów pod lampę z numerem domu. Możemy wtedy użyć np. lampy solarnej STEINEL XSolar LH-N.


  Niektórzy właściciele nieruchomości mają naklejany numer domu, wówczas można dodatkowo zamontować na elewacji lampę solarną STEINEL XSolar Sol-O (lub wersję z czujnikiem) . 


  Lampa solarna na elewację podświetlająca numer domu STEINEL XSolar_SOL-O    Warto również wykorzystać tę oprawę na dodatkowe doświetlenie domu, gdzie użytkownik nie ma już możliwości doprowadzenia przewodu zasilającego. Pamiętajmy, że zgodnie z przepisami prawa numer domu przy nowych budynkach musi być widoczny. Korzystają z tego służby specjalne (pogotowie, policja, straż pożarna), stąd często oświetlenie tego typu funkcjonuje pod nazwą „oprawa policyjna” albo „lampa z numerem policyjnym”. Lampy solarne doskonale sprawdzają się w tej roli. Do oświetlenia elewacji posłużą nam również designerskie modele lamp solarnych Paulmann (np. model Outdoor Solar Kinkiet Eloise z czujnikiem ruchu), które zasługują na uwagę nie tylko ze względu na świetne parametry, ale również z uwagi na walory dekoracyjne.


  Warte polecenia są również produkty z serii Yoko czy Soley marki Paulmann. Wszystkie wyposażone są w akumulator litowo-jonowy, czujnik zmierzchowy, funkcję nocnego czuwania oraz czujnik ruchu. Co istotne – dostępne są także w modnym antracytowym kolorze. 
   
 •  Lampy solarne w ogrodzie (do oświetlenia ścieżek, podjazdu czy roślin). Często bywa tak, że użytkownik nie chce prowadzić dodatkowej instalacji elektrycznej w ogrodzie czy na podjeździe. Wtedy do oświetlenia wszelkiego rodzaju ciągów komunikacyjnych czy ścieżek ogrodowych odpowiedni będzie model lampy solarnej STEINEL XSolar GL-S.


  Dobrze oświetlone podjazdy i drogi do drzwi wejściowych stwarzają poczucie bezpieczeństwa, zarówno wśród domowników, jak i gości. Można to uzyskać w łatwy sposób, dzięki naszej wydajnej lampie solarnej w wersji stojącej STEINEL XSolar GL-S  Model STEINEL XSolar L-S można wykorzystać również w nieco niekonwencjonalny sposób i np. zamontować go wewnątrz wiaty grillowej, zapewniając sobie komfort podczas wieczornych spotkań ze znajomymi.  Przy ścieżkach ogrodowych czy schodach można zastosować lampy solarne na słupku Soley czy Ryse marki Paulmann. Dzięki wyrafinowanej technologii solarnej nie ma konieczności podłączania do nich instalacji elektrycznej. W ciągu dnia akumulator jest ładowany światłem słonecznym, a o zmroku zapala się mała lampka orientacyjna, którą w momencie zbliżania się zastępuje lampka funkcjonalna. Interesujący w ich przypadku jest również fakt, że 6-8 godzin ładowania wystarczy na 8-10 godzin pracy.


  W sytuacji, gdy mamy gotowy podjazd czy chodnik i nie chcemy go demontować, by założyć wbudowane w podłoże oświetlenie, zdecydujmy się na oprawy Solar Aron i Cube marki Paulmann.


  Dzięki stopniowi ochrony IP67 te oprawy dogruntowe są całkowicie wodoszczelne, nierdzewne i nadają się do montażu w uczęszczanych strefach, bowiem ich odporność na obciążenia dynamiczne wynosi aż do 500 kg! Dodatkowo wyposażone są w czujniki ruchu, czujniki zmierzchowe i funkcję oświetlenia orientacyjnego.

   
 •  Lampy solarne w… wiacie śmietnikowej! Nikt nie zwraca uwagi na oświetlenie śmietników podczas budowy domu czy kupna mieszkania. A jak się okazuje później z biegiem czasu – jest to bardzo istotny aspekt, który wpływa na nasze codzienne funkcjonowanie. Model STEINEL XSolar L-S doskonale sprawdzi się do oświetlania wiaty śmietnikowej! Wyrzucanie śmieci w godzinach wieczornych czy nocnych przestanie być już problemem (a my stracimy wymówkę, by tego nie robić.)


  O czym warto wiedzieć, kupując lampy solarne?  

  Wybierając lampy solarne, zwróćmy uwagę, czy mają panel monokrystaliczny. To bardzo istotne, jeśli chcemy, by lampy solarne mogły działać nawet wtedy, kiedy nie ma słonecznej pogody. Panele monokrystaliczne to najwyższa wydajność w porównaniu z panelami polikrystalicznymi lub amorficznymi. Ich ładowanie jest możliwe także przy zachmurzeniu.

  Druga kwestia, o której powinniśmy pamiętać, to bardzo dobrej jakości akumulatory, które zapewnią długi czas działania lamp solarnych. Lampy solarne Steinel są wyposażone w akumulator litowo-jonowy z możliwością ładowania w dowolnym czasie bez skrócenia żywotności. Dzięki temu zawsze działają, niezależnie od pogody.

  Zainwestujmy w lampy solarne, które oferują nieco więcej niż standardowy tryb świecenia po zmroku. Jest wiele modeli, które np. mają zainstalowany czujnik ruchu, a niektóre z nich posiadają także funkcję światła bazowego (lampa delikatnie się żarzy, a po wykryciu ruchu rozpala się do 100%).

  Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe udogodnienia, które ułatwiają nam montaż, np. większość lamp solarnych Steinel w płytce montażowej ma poziomicę, żebyśmy mogli prosto je zamontować na elewacji. Z kolei model lampy solarnej STEINEL XSolar L-S ma np. kompas, abyśmy mogli go poprawnie ustawić w stronę południa. Posiada również drugi uchwyt oraz przewód 6-metrowy. Dzięki temu możemy rozdzielić panel solarny od elementu świetlnego, i ten pierwszy zamontować w stronę południa, a ten drugi np. pod zadaszeniem, łącząc oba elementy właśnie za pomocą tego 6-metrowego przewodu w zestawie. To doskonałe rozwiązanie!

  Nie bez znaczenia jest również fakt, z jakich materiałów są wykonane lampy solarne. Lampy solarne marki STEINEL oraz PAULMANN wyróżniają się znakomitymi komponentami oraz obudową bardzo wysokiej jakości. Są masywne i solidnie wykonane. Mają również wysoki współczynnik ochrony IP, co zabezpiecza je przed niekorzystnym działaniem wody czy też złych warunków atmosferycznych.

  Lampy solarne Steinel posiadają także złącze mikro USB. To przydatna funkcja, jeżeli światła jest na tyle mało, że nie są w stanie się w pełni się naładować. Wówczas użytkownik ściąga je np. z elewacji i może w domu czy garażu podładować zwykłą ładowarką do telefonu. W Polsce raczej nie ma konieczności dodatkowego ładowania lamp solarnych, natomiast np. w Finlandii może już okazać się to konieczne.

  W ofercie LŁ są dostępne także bardzo zaawansowane lampy solarne, które posiadają 2-3 programy pracy, np. tryb pracy z czujnikiem (lampa solarna włącza się tylko po otrzymaniu impulsu z czujnika ruchu) czy tryb pracy z czujnikiem ze światłem podstawowym (lampa solarna włącza się po otrzymaniu impulsu z czujnika ruchu, a dodatkowo świeci w godzinach rannych i wieczornych ze zredukowanym światłem podstawowym). Wówczas użytkownik pokrętłem wybiera dany program.

  Podczas kupna lampy solarne, warto wziąć pod uwagę wszystkie powyższe aspekty. Decydując się na modele lamp solarnych marki STEINEL lub PAULMANN zapewniamy sobie stu procentową gwarancję satysfakcji i zadowolenia z zakupu.


   

NARZĘDZIA, ELEKTRONARZĘDZIA

ODKURZACZE PRZEMYSŁOWE

MIKRONARZĘDZIA PROXXON

SUSZARKI DO RĄK I WŁOSÓW

OŚWIETLENIE

ŹRÓDŁA ŚWIATŁA

CZUJNIKI RUCHU

CZUJNIKI OBECNOŚCI

KOSIARKI

PILARKI

NOŻYCE

PODKASZARKI