Jednofazowy system szynowy URail

Systemy szynowe zdobywają coraz większą popularność. Gdzie warto je zamontować? Jak sprawdzają się w użytkowaniu? Czy można je rozbudować w dowolnym momencie? Sprawdź!

Popularne systemy szynowe to układy oświetleniowe montowane do sufitu, które umożliwiają zasilanie wielu lamp przy użyciu jednej linii. Dawniej używano ich głównie do oświetlenia wystaw artystycznych, powierzchni handlowych, restauracyjnych, hotelarskich oraz innych obiektów użyteczności publicznej. Dziś coraz częściej decydujemy się na ich montaż także w swoich salonach, kuchniach, gabinetach czy łazienkach. To doskonałe rozwiązanie, które warto wykorzystać w swoim domu!

Dlaczego URail marki Paulmann?

System szynowy URail marki Paulmann to rozwiązanie zapewniające wiele opcji umożliwiających realizację wymarzonych pomysłów oświetlenia wnętrza. Możesz podłączyć kilka systemów szynowych przy maksymalnym obciążeniu 1000 W, a tym samym idealnie oświetlić swoją przestrzeń. Planowanie i montaż systemu szyn jednofazowych URail są naprawdę nieskomplikowane, a dzięki temu, iż system szynowy można podłączyć bezpośrednio pod napięcie 230 V, nie ma potrzeby stosowania transformatora. Bardzo szeroka gama opraw, spotów, zwisów i elementów łączących na pewno nie będzie Cię ograniczać w stworzeniu wymarzonej aranżacji wnętrza. System URail możesz zamontować w każdym pomieszczeniu – nawet na rogach i we wnętrzach o różnych wysokościach sufitu. W każdym momencie bez problemu rozbudujesz go, dopasowując do nowego wystroju. Postaw na nowoczesną technologię: na system URail składa się wiele opraw z możliwością ściemniania, zmienną temperaturą barwową, a także sterowanych w systemie Zigbee. Dostępny jest w 3 kolorach: czarny, biały i chrom. System Urail to doskonałe rozwiązanie, zarówno do prywatnych wnętrz, jak i przestrzeni publicznych.
 

Łatwe planowanie i szybka instalacja

Nasz system szyn świetlnych jest tak wszechstronny, że można go zamontować w każdym pomieszczeniu w domu - nawet na rogach i w pomieszczeniach o różnych wysokościach sufitu, dzięki pomysłowym elementom łączącym. Można go zamontować na skosach, nawet na nachyleniu do 45 stopni. Proste linie, w kształcie litery L lub w kształcie litery H: aranżacja zależy od Twojego pomysłu na oświetlenie i może być dostosowana do kształtu pomieszczenia.

Jeśli chcesz przenieść poszczególne lampy wiszące lub reflektory w przyszłości, jest to możliwe bez żadnych problemów. W ten sposób nie musisz z góry planować każdej pozycji lampy i możesz sprawdzić, jak światło będzie działać w danym miejscu, zanim podejmiesz ostateczną decyzję. Idealnie sprawdza się to w momencie remontu czy przestawienia mebli. W prosty sposób dostosowujesz ustawienie lamp do nowego układu wnętrza!
 

Bezproblemowy montaż z szyną Paulmann URail
 

Dzięki elastycznemu rozmieszczeniu poszczególnych elementów oświetleniowych, planowanie szyny świetlnej ogranicza się prawie wyłącznie do warunków konstrukcyjnych w pomieszczeniu. Przede wszystkim należy wybrać gniazdko, do którego będzie podłączony system szynowy. Później obliczasz długości poszczególnych elementów szynowych. W zależności od tego, ile elementów, rozgałęzień lub zmian kierunku chcesz zamontować, wybierasz odpowiednie łączniki z bogatej oferty marki Paulmann.

Dzięki praktycznym łącznikom elastycznym, ciągły system szynowy jest możliwy nawet w pomieszczeniach o różnej wysokości sufitu. Jako dodatkowy punkt planowania pozostaje dobrać sterowniki i przełączniki, w zależności od tego czy poza prostym włącz/wyłącz chcesz również sterować oświetleniem. System URail to wiele lamp z możliwością ściemniania, zmienną temperaturą barwową, a także sterowanych w systemie Zigbee.

Po zainstalowaniu kanału w gnieździe zasilającym, narysuj tor na suficie. Za pomocą dostarczonych śrub i kołków można teraz przymocować poszczególne szyny - alternatywnie można użyć osobno dostępnych przekładek. Jeśli szyny 230 V są dobrze zainstalowane, wystarczy wstawić spoty, reflektory lub lampy wiszące w żądanych punktach.
 

Czy można skrócić system szynowy?
 

W zależności od wielkości pomieszczenia i projektu, potrzebujesz różnych wymiarów dla swojego systemu oświetleniowego URail. W zależności od planu możesz zamówić kompletny zestaw lub kupić pojedyncze elementy do swojego systemu szynowego URail LED. Do indywidualnego systemu szynowego Paulmann oferuje szyny świetlne w następujących wymiarach:

 • 10 cm
 • 50 cm
 • 1 m
 • 2 m
   

Nie należy skracać szyn samodzielnie, ponieważ URail to system wysokiego napięcia. Niewłaściwe skracanie może trwale doprowadzić do awarii i porażenia prądem. Ze względów bezpieczeństwa wykwalifikowany elektryk powinien skrócić nie tylko same szyny, ale także inne elementy zasilane napięciem 230 V. 
Samodzielnie możesz skrócić wahadło URail za pomocą adaptera do zawieszania -bez użycia narzędzi.


Bez ściemniacza ściennego: steruj URail za pomocą pilota

Przełącznik PIR Rail-Switch umożliwia sterowanie systemem oświetlenia szynowego za pomocą pilota. W zależności od tego, czy wybrałeś wersję ściemnialną, czy nieściemnialną, możesz teraz włączać i wyłączać lampy lub ściemniać je od punktu, w którym ustawiłeś przełącznik szynowy PIR. 
W ofercie znajdziesz również oprawy działające w systemie sterowania Zigbee.
 

Właściwy system szyn LED dla każdego kształtu pomieszczenia
 

Nie każde pomieszczenie ma taką samą strukturę i nie każdy pomysł na oświetlenie opiera się na liniowej strukturze. W związku z tym konfiguracja systemu szynowego to bardzo indywidualna sprawa.  Najpierw określ kształt swojego pokoju:

 • Kwadrat
 • W kształcie litery L
 • W kształcie litery T
 • W kształcie litery U
   

Następnie możesz określić wielkość pomieszczenia i podłączyć szynę świetlną do gniazdka elektrycznego. 
System szynowy Urail dostępny jest w trzech kolorach: czarny, biały i chrom.
 

Zobacz więcej na: www.paulmann.pl 
 


NARZĘDZIA, ELEKTRONARZĘDZIA

ODKURZACZE PRZEMYSŁOWE

MIKRONARZĘDZIA PROXXON

SUSZARKI DO RĄK I WŁOSÓW

OŚWIETLENIE

ŹRÓDŁA ŚWIATŁA

CZUJNIKI RUCHU

CZUJNIKI OBECNOŚCI

KOSIARKI

PILARKI

NOŻYCE

PODKASZARKI