Jaki klucz imbusowy wybrać?

Wybór właściwego imbusa wcale nie jest taką łatwą sprawą, jakby mogło się wydawać. Które klucze imbusowe powinny znaleźć się w naszym warsztacie?

Klucze imbusowe

Klucze imbusowe – z pozoru bardzo „proste” narzędzia ręczne, ułatwiające odkręcanie czy przykręcanie przeróżnych elementów, niezbędne w każdym domu, ogrodzie czy warsztacie. Jednak wybór właściwego imbusa wcale nie jest taką łatwą sprawą, jakby mogło się wydawać. Jeśli zdecydujemy się na najtańsze klucze imbusowe, wykonane są z niskiej jakości stali, nie posłużą nam zbyt długo i z czasem z pewnością ulegną wyszczerbieniu czy nawet połamaniu. Mogą mieć też mieć nieprawidłowe wymiary, co powoduje przeskakiwanie klucza, a w konsekwencji uszkodzenie elementu złącznego. Jeśli rozglądamy się za kluczami imbusowymi – wybierzmy te z najwyższej półki – klucze imbusowe Bondhus z dożywotnią gwarancją. Będą służyć nam przez całe życie. Co więcej, w przypadku uszkodzenia narzędzia lub nie spełnienia oczekiwań klienta, firma Bondhus gwarantuje bezpłatną wymianę kluczy lub zwróci koszty zakupu. Tego nie zapewnia żaden producent kluczy imbusowych na świecie! Narzędzia Bondhus od ponad 40 lat są poszukiwane przez najbardziej wymagających użytkowników na całym świecie – używa ich nawet Międzynarodowa Stacja Kosmiczna NASA!

 

Klucze imbusowe Bondhus – najlepsza jakość na rynku

Klucze imbusowe marki Bondhus z powodzeniem używane są w ponad 60 krajach świata. Podstawowe zalety przyrządów sygnowanych marką Bondhus można zawrzeć w trzech stwierdzeniach. Po pierwsze wszystkie klucze są wykonane z unikalnego stopu stali Protanium®, gwarantującej niezrównaną twardość, plastyczność oraz trwałość materiału. Po drugie powierzchnia narzędzi powleczona jest specjalną warstwą Proguard, która zapewnia niezwykłą ochronę antykorozyjną. I w końcu po trzecie, producent imbusów Bondhus udziela na swoje wyroby dożywotniej gwarancji!

 

Stal – najważniejszy materiał budulcowy kluczy imbusowych 

Klucz imbusowy to nic innego, jak zagięty kawałek stalowego druta o przekroju sześciokąta. Stal, z którego został zbudowany, jest zatem najważniejszym parametrem, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę. Nie może być zbyt miękka – ponieważ się wygnie. Jeśli za będzie za twarda – połamie się. Dlatego właśnie firma Bondhus opatentowała własną stal Protanium®, która odznacza się wyjątkowymi właściwościami. Podstawową jej zaletą jest to, iż kluczyki z niej wykonane są mocniejsze średnio o 20% w porównaniu z najbardziej uznanymi konkurencyjnymi markami. Unikalny skład stopu w połączeniu z precyzyjnym, zoptymalizowanym procesem obróbki termicznej sprawiają, że imbusy Bondhus są bardzo mocne i dzięki temu możliwe jest przeniesienie większego momentu obrotowego. Ponadto klucze imbusowe Bondhus są pokryte specjalną warstwą ochronną Proguard, zapewniającą zwiększoną o około 5 razy odporność antykorozyjną kluczy w porównaniu z klasycznym chromowaniem. Rozwiązanie to decyduje o wysokiej wytrzymałości na wilgoć i zanieczyszczenia oraz, co za tym idzie, hamuje rozwój rdzy na narzędziach.

 

Jak klucz imbusowy wybrać?

Klucze imbusowe marki Bondhus dostępne są w wielu rozmiarach, konfiguracjach oraz z różnorodnymi uchwytami – zestawy długich lub krótkich imbusów, z bardzo krótkim ramieniem lub te zakończone końcówką kulistą. Na polskim rynku można nabyć także komplet imbusów Bondhus w specjalnej tzw. scyzorykowej rękojeści. Ciekawą propozycją są zestawy kluczy gwiazdkowych oraz (ewenement) gwiazdkowych z końcówką kulistą. Niezwykle przydatne są imbusy z rękojeścią w kształcie litery T - zwykłe, sześciokątne oraz z kulistą końcówką. Duża rozpiętość rozmiarów pozwoli każdemu użytkownikowi odnaleźć klucz idealnie pasujący do jego potrzeb czy wykonywanych prac.

 


NARZĘDZIA, ELEKTRONARZĘDZIA

ODKURZACZE PRZEMYSŁOWE

MIKRONARZĘDZIA PROXXON

SUSZARKI DO RĄK I WŁOSÓW

OŚWIETLENIE

ŹRÓDŁA ŚWIATŁA

CZUJNIKI RUCHU

CZUJNIKI OBECNOŚCI

KOSIARKI

PILARKI

NOŻYCE

PODKASZARKI