Jak samodzielnie i bezpiecznie oświetlić ogród?

Plug & Shine firmy PAULMANN to fascynujące oświetlenie wokół domu i w ogrodzie - praktyczny i elastyczny wtykowy system oświetlenia zewnętrznego. Zobacz, jak łatwo, szybko i bezpiecznie można go zamontować!

Wymarzony ogród, szczególnie w aktualnych czasach, to idealne miejsce, gdzie można się zrelaksować czy celebrować czas z rodziną i przyjaciółmi.

Jeśli chcemy korzystać z uroków ogrodu także w godzinach wieczornych czy nocnych, musimy zadbać o odpowiednie oświetlenie. Najlepiej zrobić to samodzielnie, łatwo i bezpiecznie. Umożliwi nam to – Plug & Shine – praktyczny i elastyczny wtykowy system oświetlenia zewnętrznego. System Plug & Shine umożliwia:

 •  optymalne oświetlenie dróg i ścieżek
 • oświetlanie wysokich drzew lub elewacji
 • oprawy najazdowe do nieoślepiającego oświetlenia podjazdów
 • eksponowanie niższych drzew i krzewów
 • idealne obiekty świetlne do dekoracji ogrodu
 • równomierne i intensywne oświetlanie murów i ścian domów
 • oświetlenie rabatek kwiatowych i obrzeży tarasów
   

Plug & Shine to system ogrodowy firmy Paulmann charakteryzujący się wysoką skutecznością świetlną oraz łatwym montażem wtykowym. To świetne rozwiązanie do indywidualnej aranżacji oświetlenia ulubionych zakątków i roślin wokół domu, w ogrodzie i na tarasie. Co go wyróżnia?
 

Bezpieczny dla dzieci i zwierząt

Niskonapięciowy system 24 V gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo. W przeciwieństwie do systemów 230 V nie stanowi zagrożenia dla dzieci i zwierząt. Kable mają stopień ochrony IP 68, które zabezpiecza je przed skutkami długotrwałego zanurzenia w wodzie.

Łatwy w obsłudze

Wydajne i trwałe oprawy Plug & Shine można ściemniać i sterować nimi za pomocą pilota i aplikacji lub głosowo. Bardzo wytrzymałe powierzchnie opraw są wykonane ze stali szlachetnej lub powlekane proszkowo. Są doskonale chronione przed działaniem wody, mrozu i rdzy, czego najlepszym potwierdzeniem jest to, że firma Paulmannn udziela na nie 5-letniej gwarancji.Niezwykle prosty w instalacji

System można rozbudowywać w każdym momencie. Stałonapięciowy system przewodów na 24V gwarantuje bardzo łatwą instalację. W przeciwieństwie do instalacji 230V system Plug & Shine nie wymaga kopania głębokich, wielokrotnie zabezpieczonych rowów. Kable systemu Plug & Shine można układać również na powierzchni podłoża, chowając je między trawą, pod kamieniami czy za krzewami. Zabezpieczenie IP 68 gwarantuje maksymalną ochronę przed wnikaniem wody. Paulmann zadbał o wysokiej jakości zabezpieczenie przed działaniem warunków atmosferycznych mogących wpłynąć na bezpieczeństwo instalacji, jak i uniwersalność montażu, która pozwala na ułożenie kabli również na powierzchni.

System Plug & Shine, dzięki bogatej ofercie, umożliwia oświetlenie ścieżek, traw, krzewów i drzew, a także ścian i ogrodzenia ogrodowego, oczka wodnego czy części wypoczynkowej.

Jak zainstalować system Plug & Shine? 

Na początek przygody z systemem możesz wybrać jeden z wielu zestawów podstawowych. Zestawy typu Starter są dobrą bazą wprowadzającą do systemu i zawierają 3 oprawy, kabel o długości 5 m z 4 wyjściami oraz transformator. Zestaw podstawowy można potem rozbudować o kolejne elementy.

Skonfiguruj swój wymarzony zestaw w prostych 3 krokach:

 1.  Umieść elementy oświetlenia w dowolnie wybranych miejscach.
 2. Zaplanuj system przewodów (odległość od źródła prądu do najbardziej oddalonej oprawy wynosi maksymalnie 50 m). Możesz skorzystać z gotowego konfiguratora na stronie producenta. Potem wystarczy połączyć i ułożyć elementy pod ziemią lub na powierzchni podłoża. Nie trzeba kopać żadnych głębokich rowów.
 3. Na koniec dodaj transformator według wymaganego poboru mocy i ciesz się pięknym oświetleniem Twojego ogrodu.


Dzięki systemowi stworzysz fascynujące sceny świetlne w ogrodzieWydajnymi i trwałymi oprawami led Plug & Shine można sterować za pomocą aplikacji, pilota lub głosowo. Co ciekawe, można też dostosować barwy światła do nastroju – mogą być np. niebieskie lub różowe. Możesz też płynnie sterować barwą światła w zakresie od białego światła dziennego do ciepłej bieli. Obwody grupowe można zdefiniować indywidualnie, tak aby każda oprawa odpowiadała dokładnie Twoim pomysłom. 

Zwolennicy inteligentnego domu będą zadowoleni, ponieważ gamę Paulmann Plug & Shine można rozszerzyć o kontroler Zigbee. Oznacza to, że oświetlenie ogrodowe można łatwo skonfigurować z bramkami Zigbee 3.0 innych producentów, np. Amazon Echo Plus. Dzięki sterowaniu w tym systemie można nie tylko ściemniać czy wyłączać oprawy, ale także ustawiać wybraną barwę światła w oprawach RGBW.

Innowacyjny system ogrodowy Paulmann Plug & Shine to doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących oświetlenia, które dopasuje się do potrzeb ich ogrodu. Paulmann zadbał o wysokiej jakości zabezpieczenie przed działaniem warunków atmosferycznych, mogących wpłynąć na bezpieczeństwo instalacji, jak i uniwersalność montażu, która pozwala na ułożenie kabli również na powierzchni.

Dzięki temu systemowi sprawisz, że ogród będzie świecił pełnym blaskiem w każdym momencie!

Więcej informacji znajdziesz na stronie: www.paulmann.pl
 

 


NARZĘDZIA, ELEKTRONARZĘDZIA

ODKURZACZE PRZEMYSŁOWE

MIKRONARZĘDZIA PROXXON

SUSZARKI DO RĄK I WŁOSÓW

OŚWIETLENIE

ŹRÓDŁA ŚWIATŁA

CZUJNIKI RUCHU

CZUJNIKI OBECNOŚCI

KOSIARKI

PILARKI

NOŻYCE

PODKASZARKI