Oświetlenie w standardzie DALI

Dowiedz się, czym wyróżnia się oświetlenie w standardzie DALI i gdzie warto je zastosować, by zaoszczędzić na rachunkach za prąd.

W dobie rosnących cen energii, coraz częściej myślimy o oszczędnościach. Właśnie dlatego warto szukać efektywnych i ekologicznych rozwiązań. Oświetlenie odgrywa kluczową rolę w każdym budynku, zarówno jeśli chodzi o funkcjonalność, jak i oszczędność energii. Jednym z rozwiązań, które zdobywa coraz większą popularność, szczególnie w biurowcach i budynkach użyteczności publicznej, jest oświetlenie DALI.


DALI (Digital Addressable Lighting Interface) to standard komunikacyjny, który umożliwia sterowanie i zarządzanie oświetleniem w sposób precyzyjny i elastyczny. Może składać się z inteligentnych opraw oświetleniowych, sterowników DALI, czujników obecności i jasności, oraz centralnego systemu zarządzania.

Warto rozważyć instalację systemu oświetlenia DALI z kilku powodów:
 

 1. Indywidualne sterowanie: Oświetlenie DALI umożliwia indywidualne sterowanie każdym źródłem światła. To pozwala na dostosowanie intensywności światła do konkretnych potrzeb i preferencji użytkowników. W biurowcach i budynkach użyteczności publicznej, gdzie różne pomieszczenia wymagają różnego poziomu oświetlenia, jest to niezwykle korzystne.
   
 2. Inteligentne zarządzanie:System DALI pozwala na programowanie różnych scen oświetleniowych, które mogą być łatwo dostępne i aktywowane w zależności od potrzeb. Na przykład, w biurowcach można ustawić scenę "prezentacja", która zapewnia optymalne oświetlenie podczas spotkań, a scenę "relaks" do stworzenia przyjemnej atmosfery w strefie wypoczynkowej.
   
 3. Oszczędność energii: Jednym z kluczowych aspektów oświetlenia DALI jest jego zdolność do oszczędzania energii. Dzięki precyzyjnemu sterowaniu można zoptymalizować wykorzystanie światła w pomieszczeniach, dostosowując je do bieżących potrzeb. Można również programować harmonogramy włączania i wyłączania oświetlenia, eliminując niepotrzebne zużycie energii.
   
 4. Monitorowanie i raportowanie: System DALI umożliwia monitorowanie zużycia energii oświetlenia, co pozwala na śledzenie wydajności i identyfikację obszarów, w których można dokonać dalszych usprawnień. Raportowanie danych dotyczących zużycia energii może pomóc w podejmowaniu decyzji mających na celu dalsze poprawienie efektywności energetycznej.
   

Wersja DALI w połączeniu z czujnikiem ruchu i zmierzchu STEINEL, umożliwia dopasowanie natężenia światła do panujących warunków, np. rano, kiedy ilość naturalnego światła w biurze jest mniejsza, wówczas panele świecą intensywniej, zapewniając maksymalny komfort pracy. W trakcie dnia, wraz ze zwiększającą się ilością naturalnego światła wpadającego przez okno, natężenie światła w panelach za sprawą funkcji DALI i czujnika automatycznie, samodzielnie się zmniejsza, ograniczając tym samym pobór energii! Możesz w końcu zapomnieć o istnieniu włącznika i zapalaniu światła – system inteligentnego sterowania światłem DALI zrobi to za Ciebie! A Ty dodatkowo zaoszczędzisz na energii elektrycznej!

Jednym z produktów oferowanych w standardzie DALI z naszej oferty jest panel biurowy OfficeLight DALI - LT014230
To rozwiązanie doskonale sprawdzi się jako:

 • oświetlenie przestrzeni biurowych,
 • sal konferencyjnych,
 • sal wykładowych,
 • magazynów,
 • korytarzy i ciągów komunikacyjnych


Opcja montażu podtynkowego, jak i natynkowego daje bardzo duże możliwości zastosowań tego modelu. OFFICELIGHT perfekcyjnie przylega do sufitu, a jego wymiary – 595 x 595 x 30 mm – są idealne do zastosowania w sufitach typu Armstrong. Uniwersalny design w połączeniu z klasycznym, białym kolorem ramki sprawiają, że panel odnajdzie się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych przestrzeniach.Właściwe rozmieszczenie źródeł światła, zgodne z technologią homogeneous light, zapewnia równomierny rozsył światła w pomieszczeniu.

Jeśli zainteresowałeś się tym tematem, skontaktuj się z nami!

Zaprojektujemy, dobierzemy i obliczymy optymalne rozwiązanie dla każdej inwestycji. Zajmujemy się kompleksowymi projektami do hal, biur, inwestycji deweloperskich, budynków użyteczności publicznej, jak również do domów jednorodzinnych. Dzięki nam nie musisz tracić czasu i energii na znalezienie odpowiedzi w kwestii oszczędności energii. Zaprojektujemy oświetlenie oraz systemy sterowania nim, dobierzemy odpowiednie czujniki oraz oprawy, tak, aby były jak najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb!
 
Skontaktuj się z nami:

Tomasz Milczarek
mail: t.milczarek@langelukaszuk.pl


NARZĘDZIA, ELEKTRONARZĘDZIA

ODKURZACZE PRZEMYSŁOWE

MIKRONARZĘDZIA PROXXON

SUSZARKI DO RĄK I WŁOSÓW

OŚWIETLENIE

ŹRÓDŁA ŚWIATŁA

CZUJNIKI RUCHU

CZUJNIKI OBECNOŚCI

KOSIARKI

PILARKI

NOŻYCE

PODKASZARKI