PORADNIKI

Steinel Dialog Days 2020 - podsumowanie

Pandemia koronawirusa zaskoczyła wszystkich. Cały świat nagle stanął w miejscu. Izolacja, brak spotkań, imprez masowych… Targi Light + Building 2020, największe, prestiżowe targi oświetlenia, elektrotechniki oraz automatyki domów i obiektów, również...


czytaj więcej


Steinel Dialog Days 2020

Targi Light & Building 2020 odwołane, Koronawirus pokrzyżował plany wielu wystawcom. Ale my nie siedzimy z założonymi rękoma. Ponieważ firma STEINEL słynie z innowacyjności, wymyśliliśmy DIALOG DAYS 2020 ...


czytaj więcej


Wybieramy wiertło do metalu, betonu i drewna

Doskonała wiertarka i niezadowalający efekt pracy – to może być wina nieodpowiedniego wiertła. Podpowiadamy, jakie wybrać do aktualnie wykonywanego zadania.


czytaj więcej


Nie dźwigaj! Systemy transportowe Wolfcraft.

Znajdujemy się w nowym i bardzo dynamicznie zmieniającym się otoczeniu. Jeszcze dwa miesiące temu mogliśmy wybrać się po zakup narzędzi bez żadnych ograniczeń. W chwili obecnej, z uwagi na panującą pandemię ...


czytaj więcej


Wymieniamy stare fugi silikonowe

Od ostatniego remontu upłynął już jakiś czas. Meble, podłogi i płytki z czasem jednak znacząco tracą na swojej prezencji, a wszystko to przez fugi. Kiedy zaatakuje je wilgoć, grzyb czy chemia, wtedy spoiny czernieją i psują całą estetykę...


czytaj więcej


Opryskiwacz – ekspert do zadań chemicznych

Nie obejdzie się bez niego żadna szklarnia, budowa czy warsztat mechaniczny, choć mówi się o nim rzadko. To niedoceniane narzędzie pracuje w skrajnie trudnych warunkach. Musi się więc wykazać wyjątkowymi umiejętnościami.


czytaj więcej


Przeskanuj ścianę, zanim zaczniesz wiercić

Przewiercony przewód w ścianie to niemały kłopot. Może mieć duże konsekwencje w postaci remontu, który odbije się na kieszeni. Tego problemu można jednak z łatwością uniknąć.


czytaj więcej


Rośliny, ptaki i narzędzia. Zimowe prace w ogrodzie

W tym roku łagodna zima zachęca do wyjścia do ogrodu. Styczeń i luty to dobry moment na przygotowania do wiosny. Jeżeli zadbamy o ogród teraz, już za kilka miesięcy nacieszymy oko pięknym widokiem.


czytaj więcej


Pora na cięcie gałązek

Jabłka, śliwki, gruszki, maliny i jeżyny zebrane? Pora na cięcie gałązek. Po co? By drzewa i krzewy rozwijały się prawidłowo. I żeby dawały bardziej obfite plony. Ważne, byśmy cięli je w odpowiedni sposób i właściwymi narzędziami.


czytaj więcej


Sprytne sposoby na jesienne sprzątanie ogrodu

Sterty żółtych, czerwonych i szarych liści pokrywają trawnik, grządki i ścieżki – jak co roku. Pora rozprawić się z nimi nowoczesnymi metodami – zamiast miotły i grabi wykorzystajmy dmuchawy, odkurzacze i zamiatarki. Będzie szybciej, łatwiej i mniej...


czytaj więcej


Czujni przyjaciele naszego domu

Włączą światło, gdy zrobi się ciemno i pozwolą odchudzić rachunki za prąd – jest wiele powodów, dla których warto zatrudnić do pomocy czujniki sterujące oświetleniem. Ważne jednak, by każdy z nich zajmował się tym, na czym zna się najlepiej.


czytaj więcej


Jakie powinno być światło w łazience?

Projektując oświetlenie w mieszkaniu, najwięcej uwagi – wbrew pozorom – powinno się poświęcić temu w łazience. Dlaczego? Bo zaniedbania w tym miejscu mogą skutkować nie tylko zaburzeniem estetyki, ale i narażeniem zdrowia. O czym więc nie powinno się...


czytaj więcej


Stare meble jak nowe. Jak przeprowadzić renowację

Meble z czasów PRL-u jeszcze kilka lat temu wydawały się bezwartościowe. Teraz są obiektem pożądania. Zamiast je wyrzucać, lepiej poddać je kuracji odmładzającej. Wymaga to wysiłku, ale efekt może być zdumiewający. Oto kilka podpowiedzi, jak się za...


czytaj więcej


Specjaliści podpowiadają jak odpowiednio oświetlić mieszkanie

Strumień świetlny, temperatura barwowa i współczynnik oddawania barw – to parametry, które trzeba brać pod uwagę, kupując lampy do mieszkania. Specjaliści podpowiadają jak z pomocą tych wielkości odpowiednio oświetlić pomieszczenia.


czytaj więcej


Jak prawidłowo uszczelnić okna

Nawet w najlepszych oknach, mogą pojawić się szczeliny. Dzieje się tak, ponieważ są one narażone na różnorodne warunki atmosferyczne. Można jednak poradzić sobie z tym problemem samodzielnie. Przedstawiamy kilka przydatnych wskazówek od specjalistów....


czytaj więcej


Benzyna kontra prąd – pojedynek pilarek czas zacząć!

Podobno tam, gdzie dwóch Polaków, tam zawsze pojawiają się trzy zdania. Tak jest również w przypadku zestawienia zalet (i wad) pilarek spalinowych i akumulatorowych. Skoro tak, sięgnijmy po twarde argumenty, które nie pozostawiają pola do zbędnych...


czytaj więcej


Prosty sposób na to, jak nie zniszczyć wkrętaka

Krzyżak, płaski, Torx – chyba żadne inne narzędzie nie przydaje się nam tak często, jak różne wersje wkrętaków. I w żadnym innym przypadku nie mamy tak wielu okazji, by coś… zepsuć. A o to naprawdę łatwo, gdy nieodpowiednio się nim posłużymy. Na...


czytaj więcej


Mierzenie niejedno ma imię: jak wybrać narzędzie pomiarowe

Dzięki poziomnicy ściany są równe, niwelator gwarantuje idealne wypoziomowanie fundamentów, a laser krzyżowy ułatwia precyzyjne wykończenie wnętrz. Każde z urządzeń pomiarowych ma swoje zadanie do wykonania. Jak wybrać odpowiednie?


czytaj więcej


Dobierz oświetlenie dobrze. Wyjdzie Ci na zdrowie

Wzrok się nie psuje, umysł działa sprawniej, lepiej rozpoznajemy kolory, a prąd nas nie porazi – wszystko to zapewnią odpowiednio dobrane lampy w domu. Jakie parametry brać pod uwagę, kupując oświetlenie?


czytaj więcej


Mikronarzędzia – dlaczego warto mieć je w warsztacie?

Jak wykorzystać potencjał mikronarzędzi? Precyzyjne naprawy, niepowtarzalne prezenty, modelarstwo czy obróbka materiałów. Małe urządzenia dają duże możliwości.


czytaj więcej


Zawodowe narzędzia dla profesjonalisty

Są trwałe, precyzyjne i ergonomiczne – takich kluczy potrzebuje każdy zawodowy mechanik. Prezentujemy trzy zestawy, które spełniają te warunki i doskonale sprawdzają się w codziennej pracy.


czytaj więcej


Praca w ogrodzie na wysokim poziomie

Jak przyciąć gałęzie drzew w sadzie i żywopłot ponad 2 metry nad ziemią? Do wyboru mamy zestaw drabina plus zdolności cyrkowe lub… nowoczesne narzędzia na wysięgniku. To drugie rozwiązanie wydaje się znacznie bezpieczniejsze i poręczniejsze.


czytaj więcej


Jak łatwiej radzić sobie z ciężarami w domu i ogrodzie

Przenoszenie masywnej komody, ciężkich pakunków czy kamieni na rabatkę może doprowadzić do kłopotliwej kontuzji. Jak więc uniknąć ryzyka wizyty u ortopedy? Przedstawiamy kilka sprawdzonych rozwiązań.


czytaj więcej


Dokręcamy śrubę mocno, ale z wyczuciem

Zerwany gwint, niepewne zespolenie, uszkodzona maszyna – takie mogą być efekty przykręcania śrub (i wkrętów) metodą „na oko”. Czy można inaczej? Oczywiście – wystarczy sięgnąć po solidny klucz dynamometryczny.


czytaj więcej


Oświetlmy nasz ogród ekologicznie i tanio

„Zapalmy sobie światło w ogrodzie na całą noc. Stać nas – Słońce płaci!” – to nie przejaw szaleństwa, ale… zdrowego rozsądku. Wystarczy skorzystać z nowoczesnych rozwiązań oferowanych przez topowych producentów oświetlenia.


czytaj więcej