PORADNIKI

Mierzenie niejedno ma imię: jak wybrać narzędzie pomiarowe

Dzięki poziomnicy ściany są równe, niwelator gwarantuje idealne wypoziomowanie fundamentów, a laser krzyżowy ułatwia precyzyjne wykończenie wnętrz. Każde z urządzeń pomiarowych ma swoje zadanie do wykonania. Jak wybrać odpowiednie?


czytaj więcej


Dobierz oświetlenie dobrze. Wyjdzie Ci na zdrowie

Wzrok się nie psuje, umysł działa sprawniej, lepiej rozpoznajemy kolory, a prąd nas nie porazi – wszystko to zapewnią odpowiednio dobrane lampy w domu. Jakie parametry brać pod uwagę, kupując oświetlenie?


czytaj więcej


Mikronarzędzia – dlaczego warto mieć je w warsztacie?

Jak wykorzystać potencjał mikronarzędzi? Precyzyjne naprawy, niepowtarzalne prezenty, modelarstwo czy obróbka materiałów. Małe urządzenia dają duże możliwości.


czytaj więcej


Zawodowe narzędzia dla profesjonalisty

Są trwałe, precyzyjne i ergonomiczne – takich kluczy potrzebuje każdy zawodowy mechanik. Prezentujemy trzy zestawy, które spełniają te warunki i doskonale sprawdzają się w codziennej pracy.


czytaj więcej


Praca w ogrodzie na wysokim poziomie

Jak przyciąć gałęzie drzew w sadzie i żywopłot ponad 2 metry nad ziemią? Do wyboru mamy zestaw drabina plus zdolności cyrkowe lub… nowoczesne narzędzia na wysięgniku. To drugie rozwiązanie wydaje się znacznie bezpieczniejsze i poręczniejsze.


czytaj więcej


Jak łatwiej radzić sobie z ciężarami w domu i ogrodzie

Przenoszenie masywnej komody, ciężkich pakunków czy kamieni na rabatkę może doprowadzić do kłopotliwej kontuzji. Jak więc uniknąć ryzyka wizyty u ortopedy? Przedstawiamy kilka sprawdzonych rozwiązań.


czytaj więcej


Dokręcamy śrubę mocno, ale z wyczuciem

Zerwany gwint, niepewne zespolenie, uszkodzona maszyna – takie mogą być efekty przykręcania śrub (i wkrętów) metodą „na oko”. Czy można inaczej? Oczywiście – wystarczy sięgnąć po solidny klucz dynamometryczny.


czytaj więcej


Oświetlmy nasz ogród ekologicznie i tanio

„Zapalmy sobie światło w ogrodzie na całą noc. Stać nas – Słońce płaci!” – to nie przejaw szaleństwa, ale… zdrowego rozsądku. Wystarczy skorzystać z nowoczesnych rozwiązań oferowanych przez topowych producentów oświetlenia.


czytaj więcej


Narzędzia dla elektryka, które pozwalają poskromić prąd

Każdy fachowiec od elektryczności musi być wyposażony w trzy podstawowe rzeczy: solidną wiedzę, siłę spokoju i odpowiednie narzędzia. Jak wybrać instrumenty, które zapewniają bezpieczeństwo? Sprawdziliśmy to.


czytaj więcej


Dopasuj lampę do wystroju mieszkania

Mieszkanie w stylu miejskiej dżungli, skandynawskim czy może nowoczesnym – bez względu na to, jaki wystrój mieszkania pasuje Wam bardziej, wymaga użycia odpowiedniego oświetlenia. Jak je dopasować? Zebraliśmy kilka podpowiedzi.


czytaj więcej


Narzędzia ogrodowe do pracy na wysokim poziomie

Przyspieszony kurs akrobatyki albo narzędzia na wysięgniku – co wybieracie? Jedno albo drugie jest niezbędne, gdy się ma drzewa w ogrodzie albo wysoki żywopłot. Taniej i bezpieczniej będzie sięgnąć po odpowiednie maszyny…


czytaj więcej


Zestaw narzędzi odpowiednich do składania mebli

Jedni decydują się na samodzielne zmontowanie nowych mebli, bo to zapewnia oszczędności. Innych to zwyczajnie odpręża. Na pewno warto spróbować tego choć raz. Nie jest to szczególnie trudna operacja, jeśli tylko starannie przeczytamy instrukcję i...


czytaj więcej


Smart Home pozwala oświetlić dom oszczędnie, bezpiecznie i komfortowo

Ograniczenie zużycia energii elektrycznej to jedno z podstawowych zadań stawianych nowoczesnym technologiom związanym z systemami smart home. Pierwszym, najłatwiejszym pomysłem na odchudzenie naszego rachunku za prąd jest wymiana żarówek tradycyjnych...


czytaj więcej


Czym skutecznie szlifować oraz polerować?

Do solidnego szlifowania i polerowania potrzeba trzech rzeczy. Wiedzy, praktyki i odpowiednich urządzeń. Co to są za narzędzia?


czytaj więcej


Bezpieczna praca elektryka

Ci, którzy w pracy mają do czynienia z prądem, wiedzą, że tu nie ma miejsca na pomyłki. Żeby ich uniknąć, trzeba sięgać po narzędzia, które gwarantują maksymalny poziom bezpieczeństwa. Co o tym decyduje?


czytaj więcej


Chcesz zmienić oświetlenie? Najpierw dobrze poszukaj!

Jest kilka czynników, które wpływają na nasze zdrowie. Jednym z nich jest oświetlenie. Te, jeśli odpowiednio dobierzemy, zapewni nie tylko lepsze samopoczucie, ale i większe oszczędności w budżecie.


czytaj więcej


Mikronarzędzia- one naprawdę dają wiele możliwości

Precyzyjna obróbka detali, naprawy drobnych elementów, ozdobne grawerunki na prezentach czy zachwycające modele samolotów i statków to zdanie wyłącznie dla mikronarzędzi. Niewielkie, a pozwalają rozwiązać wiele problemów i podjąć się licznych prac,...


czytaj więcej


Porządek w warsztacie to bezpieczeństwo

Wszystko jest na swoim miejscu. Klucze wiszą na ścianie, nakrętki, śruby i uszczelki czekają poukładane zgodnie z rozmiarem w szufladkach. Sięgasz po to, czego właśnie potrzebne do pracy. Taki porządek oznacza nie tylko spokój ducha, ale też mniejsze...


czytaj więcej


Lampy, które tworzą wyjątkowy klimat

Światło w domu to ciepłe barwy, spokój i lekka nutka tajemniczości. Czy we własnym domu możemy stworzyć jeszcze bardziej wyjątkowy klimat?


czytaj więcej


Nowoczesna oprawa, czyli kamera i domofon w jednym urządzeniu

Patrzy, świeci, alarmuje, pozwala zobaczyć i usłyszeć, co się dzieje przed domem. Co to takiego? Oprawa LED 14,3 W z kamerą Steinel CAM light. To nowoczesne rozwiązanie umożliwia kontrolowanie wszystkiego, co się dzieje przy drzwiach wejściowych. A...


czytaj więcej


Dlaczego warto wymienić oświetlenie w biurze? Są trzy powody

Jak ograniczyć wydatki na prąd, jednocześnie poprawiając zdrowie? Można to osiągnąć jednym posunięciem. Wystarczy podjąć decyzję o wymianie oświetlenia, a jest kilka powodów, dla których warto to zrobić.


czytaj więcej


Piękny taras na wiosnę. Jak o niego zadbać jesienią?

Jesienią trzeba zadbać o ulubione miejsce domowników. Aby taras w dobrej kondycji przetrwał wilgotne i mroźne miesiące, trzeba go odpowiednio przygotować na zimę.


czytaj więcej


Ergonomiczne narzędzia pomagają fachowcom

Z narzędziami wykonanymi zgodnie z zasadami ergonomii pracuje się łatwiej, bezpieczniej i dłużej. Korzystanie z takich rozwiązań oznacza zdrowsze życie.


czytaj więcej


Czyste ręce i niskie rachunki

Zebraliśmy fakty, które pomogą podjąć decyzję, co wybrać: elektryczną suszarkę do rąk czy papierowe lub tekstylne ręczniki. Co jest bardziej higieniczne?


czytaj więcej


Jak płacić niższe rachunki za prąd?

LED-y zamiast klasycznych żarówek oraz czujniki ruchu i zmierzchu, które włączę oświetlenie tylko wtedy, gdy jest niezbędne – to trzy sposoby na oszczędzanie energii. Zapytaliśmy eksperta, co i jak zmienić w domu, by opłaty za energię elektryczną...


czytaj więcej