90-lecie firmy Starmix

Wersja do wydrukuWersja PDF

Innowacje z tradycji – hasło to przyświeca strategii działania niemieckiej firmy Electrostar produkującej odkurzacze STARMIX. Hasło to było również motywem przewodnim uroczystości 90-lecia istnienia firmy. Uroczystość jubileuszowa odbyła się w dniach 20-21 maja 2011 w niemieckim Reichenbach (koło Stuttgartu), gdzie mieści się siedziba Starmix. Oprócz spotkania dealerów z rodzimych Niemiec oraz przedstawicieli krajów importujących urządzenia Starmix zorganizowano „dni otwarte” dla mieszkańców niewielkiego Reichenbach. Zarówno partnerzy, jak i mieszkańcy mogli zobaczyć firmę „od kuchni”: linie produkcyjne, dział projektowy, magazyn części zamiennych itp.
90-letnia tradycja przejawia się w dopracowanych szczegółach urządzeń Starmix oraz zastosowanych w nich innowacyjnych rozwiązaniach. Wieloletni proces kształtowania się oferty oraz rozwiązań technicznych opatentowanych przez Starmix uczestnicy mogli poznać zwiedzając muzeum zlokalizowane na terenie firmy.

 

Firma przygotowała również prezentację odkurzaczy i urządzeń sanitarnych z namiastką możliwości praktycznych. Każdy mógł przetestować działanie przystawki do wiercenia bezpyłowego Bohrfixx (załączona fotografia), przyglądnąć się działaniu odkurzacza z pompą zanurzeniową, czy poznać metody testowania odkurzaczy (np. szczelności na wodę z zewnątrz). Efektownym pokazem była prezentacja siły ciągu odkurzacza ISP ARD-1435 EWS Permanent – po przyssaniu odwróconego do góry kołami zbiornika do dużego blatu siła ciągu była w stanie unieść jego 50-kilogramowy ciężar.
W ramach spotkania dealerów z Niemiec i całej Europy przygotowano szkolenie, przedstawienie nowości i podsumowania współpracy. Spotkanie było niezwykle cenne, ponieważ przedstawiciele różnych krajów mogli wymieniać doświadczenia i zasady funkcjonowania rynków lokalnych.

 

 

 

Facebook Comments Box

  • Hervisa - Perles - Buławy do napędów
  • Lumenia